Umístění bazénu

Plastové bazény malé
Plastové bazény velké

Kam umístit bazén je otázka, kterou si klade každý budoucí majitel bazénu. Vaše rozhodnutí o umístění bazénu je třeba důkladně zvážit, protože toto rozhodnutí je nezvratné a nelze později změnit.

Bazény venkovní

Umístění bazénu jako bazén venkovní je nejrozšířenější varianta, která umožňuje využití bazénu přes letní sezonu. Přáním každého majitele bazénu je možnost co nejdelšího využití. V případě, že se k venkovnímu bazénu instaluje bazénové zastřešení, můžete si koupací sezonu prodloužit od jara až do podzimu.

Bazény vnitřní

Umístění bazénu jako bazén vnitřní, interiérový je vhodný pro všechny, co chtějí bazén využívat pravidelně po celý rok. Důležité je zajistit dostatečný externí zdroj tepla, aby bazénová voda byla příjemně teplá v průběhu celého roku. Každá místnost, kde je umístěn vnitřní bazén musí být vybavena dostatečným odvlhčením. Nedostatečné odvlhčení vzduchu má za následek, nepříjemně vlhké klima, které vzniká odparem vody z vodní hladiny bazénu. Při nedostatečném odvlhčení místnosti začne postupem času na všechny kovové součásti místnosti působit koroze a na stěnách místnosti se začne tvořit plíseň.