Typy bazénů

Plastové bazény malé
Plastové bazény velké

Naše firma vyrábí různé typy bazénů, aby dokázala plně uspokojit širokou poptávku našich zákazníků. Mezi nejvíce prodávané typy bazénů patří:

Bazény se skimmerem

Typ bazénu se skimmerem obsahuje tzv. skimmer, který může být umístěn kdekoliv v bazénu a slouží jako lapač povrchových nečistot, které plavou po hladině a k odvodu – nasátí bazénové vody do pískové filtrace, ze které se přefiltrovaná voda vrací zpět do bazénu. Toto typové provedení bazénu je cenově nejdostupnější a nevyžaduje žádné zvýšené nároky na stavební přípravu.

Bazény s přelivem - přelivovým žlabem

Typ bazénu s přelivem, přelivovým žlabem má po celém svém obvodu umístěn tzv. přelivový žlab, přelivovou mřížku, do které přetéká vody z bazénu a následně teče do vyrovnávací nádrže, ze které je nasávána pískovou filtrací. Hlavní přednost tohoto typového řešení je, že bazén má skutečnou, maximální hloubku v jaké byl vyroben. Při plavání se netvoří žádné vlny, které mohou být pro někoho velmi nepříjemné. Tento typ bazénu je velice elegantní a je skutečnou ozdobou každé zahrady. Mezi nevýhody patří cenově vyšší pořizovací náklady a náročnější stavební příprava pro umístění celé bazénové technologie, než je tomu u typu bazénů se skimmerem.