Schody k bazénu

Plastové bazény malé
Plastové bazény velké

Bezpečný a hlavně pohodlný vstup a výstup z bazénu zajišťují schody k bazénu, které vám můžeme nabídnout v různém typovém provedení.

Schodiště do bazénu nerezový žebřík

Schody k bazénu v typové variantě nerezový žebřík představují nejlevnější způsob, jak lze zajistit vstup a výstup z bazénu. Žebřík je vyroben z nerezové oceli ASI 304, nebo ASI 318. Pro běžné použití je plně dostačující základní provedení nerezové oceli 304. V případě, že se v bazénu používá slaná úprava vody, je vhodné použít nerezový žebřík v provedení nerezové oceli 318, protože lépe odolává agresivní soli a následné korozi.

Schodiště do bazénu vnitřní rohové rovné

Schody k bazénu ve variantě vnitřní rohové rovné jsou určeny pro všechny, kdo mají rádi rovné, pravidelné linie. U bazénů, které mají hloubku 1,2m obsahují schody 3 nášlapné stupně a v případě hloubky 1,5m obsahují 4 nášlapné stupně.

Schodiště do bazénu vnitřní rohové obloukové

Provedení schodů v typu vnitřní rohové obloukové představuje velice elegantní řešení, které je nejvíce používané. Jednotlivé nášlapy obsahují protiskluzovou povrchovou úpravu, která zabraňuje náhodnému uklouznutí. Schody je možné v bazénu umístit na libovolné straně podle požadavku.

Schodiště do bazénu vnější

Typ schodů k bazénu vnější tzv. v laguně mají velkou výhodu v tom, že vůbec nezasahují do vnitřního prostoru bazénu a neubírají tak vnitřní prostor pro plavání a relaxaci. Nevýhodou tohoto řešení je, že v případě instalace zastřešení je nutné zvolit delší kryt bazénu kvůli schodům, které tak výrazně zvyšují pořizovací cenu zastřešení.